• 12 ივნისი მეხანძრე-მაშველის დღეა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის განსაკუთრებულ სიტუაციებზე რეაგირების მთავარი სამმართველოს ბაზაზე, მეხანძრე-მაშველის პროფესიული დღე აღინიშნა.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, გიორგი ბუთხუზი, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი, თემურ მღებრიშვილი, ასევე, სამსახურის სხვა ხელმძღვანელი პირები და თანამშრომლები დაესწრნენ.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლებს პროფესიული დღე მიულოცა და სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისა და მიღწეული წარმატებებისთვის მადლობა გადაუხადა.
მეხანძრე-მაშველის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაზე, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სტრუქტურული დანაყოფების პირადი შემადგენლობა ტექნიკითა და აღჭურვილობით წარსდგა.
სტუმრებისთვის, სამსახურის ბაზის ტერიტორიაზე სამაშველო ღონისძიებების სიმულაციური ჩვენება გაიმართა. ღონისძიება კინოლოგთა სამსახურის მიერ სამაშველო ოპერაციის დემონსტრირებით დასრულდა.

• June 12 is a Firefighter's Day
The Firefighter's Professional Day was celebrated at the Emergency Situations Response Main Division of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs.
The event was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs - Giorgi Butkhuzi, Head of the Emergency Situations Management Service - Temur Mghebrishvili, as well as other senior officials and employees of the mentioned service.
The Deputy Minister of Internal Affairs congratulated the employees of the Emergency Situations Management Service on their professional day, expressed gratitude for their exemplary performance of their official duties and the achieved successes.
At the event dedicated to Firefighter's Day, the personnel of the structural units of the Emergency Situations Management Service presented special gear and equipment.
The simulated rescue operation demonstration was held for the guests on the territory of the base. The event ended with a demonstration of a rescue operation by the canine service.