• 2020 წლის 1 ივლისიდან პოლიციელებს ხელფასი 125 ლარით გაეზარდათ
შინაგან საქმეთა სამინისტროში გრძელდება თანამშრომლების სოციალური პირობების გაუმჯობესების პროცესი. 2020 წლის 1 ივლისიდან პოლიციელებს ხელფასი 125 ლარით გაეზარდათ.
უწყების გამართული ფუნქციონირების, მართლწესრიგისა და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების უზრუნველყოფისთვის უმნიშვნელოვანესია ადამიანური რესურსების მართვის ეფექტიანი სისტემის ჩამოყალიბება. ამ ეტაპისთვის დანერგილია ანაზღაურებადი სტაჟირების სისტემა, რაც სამინისტროში ახალი და მოტივირებული კადრების მოზიდვას ემსახურება.
გარდა ამისა, სამინისტროში აქტიურად მიმდინარეობს ინფრასტრუქტურული განახლების პროცესი, რაც თანამშრომლების სამუშაო პირობების გაუმჯობესებაზეა ორიენტირებული.
სისტემაში განხორციელებული აქტივობები სამინისტროს თანამშრომლების სამუშაო პირობების კიდევ უფრო გაუმჯობესებას და მოტივაციის ამაღლებას ემსახურება.

• From July 1, 2020 monthly salary of police officers will increase by 125 GEL
The Ministry of Internal Affairs continues the process of improving social conditions of employees. From July 1, 2020, salaries of police officers will be increased by 125 GEL.
It is important to establish effective human resources management system to ensure the proper functioning, policing and security of the agency. At this stage, paid internship system has been introduced, which serves to attract new and motivated staff to the Ministry.
In addition to the mentioned, the Ministry is actively implementing the process of infrastructural renovation, focused on improving the working conditions of employees.
Activities implemented within the agency serve to further improve working conditions of the employees of the Ministry and increase their motivation.