• 2023 წლის 1-ელ აგვისტომდე რეგისტრირებული სანადირო ხრახნილლულიანი ცეცხლსასროლი ია...
2023 წლის 1-ელ აგვისტომდე რეგისტრირებული სანადირო ხრახნილლულიანი ცეცხლსასროლი იარაღის ბალისტიკური შემოწმებისთვის განსაზღვრული ვადა გახანგრძლივდა
მომსახურების სააგენტო გაცნობებთ, რომ „იარაღის შესახებ“ საქართველოს კანონში განხორციელებული ცვლილებების შედეგად, 2023 წლის 1-ელ აგვისტომდე რეგისტრირებული სანადირო ხრახნილლულიანი, მათ შორის, კომბინირებული ცეცხლსასროლი იარაღის საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით ბალისტიკური შემოწმების ჩატარების მიზნით მომსახურების სააგენტოში წარმოდგენის ვადა გახანგრძლივდა და განისაზღვრა 2024 წლის 1-ლი მაისი.

• The deadline for ballistic testing of hunting rifled firearms registered before ...
The deadline for ballistic testing of hunting rifled firearms registered before August 1, 2023 has been extended
The Service Agency would like to inform citizens that as a result of changes implemented in the Law of Georgia "On Weapons", the deadline for submission of hunting bolt-action rifles, including combined firearms, registered before August 1, 2023, to the service agency for the purpose of conducting ballistics testing in accordance with the procedure established by the legislation of Georgia, has been extended and set to May 1, 2024.