• აჭარაში სამართალდამცველებმა ოჯახში ძალადობის თემაზე ტრენინგები გაიარეს
შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებს და უბნის ინსპექტორებს, აშშ-ს საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) მხარდაჭერით, ორი სასწავლო კურსი ჩატარდათ, თემებზე: „ოჯახში ძალადობის შემთხვევებზე რეაგირება“ და „ოჯახში ძალადობის გამოძიება“.
ტრენინგებზე აშშ-ს სამართალდამცავი უწყებების მიერ ოჯახში ძალადობის შემთხვევებზე რეაგირების საუკეთესო პრაქტიკა განიხილეს, მათ შორის, დაზარალებულთან ურთიერთობის, გამოკითხვის ტექნიკის, ძალადობის ფაქტების გამოძიებისა და პოლიციელის პირადი უსაფრთხოების უნარების შესახებ.
სასწავლო კურსებს სიეტლისა და კოვინგტონის პოლიციის დეპარტამენტების პოლიციელები და დაზარალებულთა კოორდინატორები უძღვებოდნენ.
კურსის პრაქტიკული ნაწილის დროს, ამერიკელმა კოლეგებმა ტრენინგის მონაწილეებს ოჯახში ძალადობის სიმულაციური ჩვენება წარუდგინეს და მასზე რეაგირების პრაქტიკულ მეთოდებზე ესაუბრნენ.

• Law enforcers in Achara attended training on the topic of domestic violence
Officers of Achara police department, patrol police department and district inspectors of the region have undergone two training courses on the topic of –“Responding on Cases of Domestic Violence” which was held under the support of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL).
At the training, parties discussed best practices of the US law enforcement agencies on handling cases of domestic violence including communication with victims, interrogation technic, investigation of the cases of violence and private safety skills for the police officers.
The training courses have been held by chiefs of police departments of Seattle and Kovington as well as victim coordinators.
During the practical part of the course, American colleagues presented simulated situation on domestic violence and reviewed practical methods of responding on such cases.