• აჭარის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით სამი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის ბრალდებით 2005 წელს დაბადებული დ.კ., რუსეთის მოქალაქე 1992 წელს დაბადებული ი.ა. და უკრაინის მოქალაქე 2006 წელს დაბადებული ი.პ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებული პირების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, სხვადასხვა ლოკაციიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები: „მეთადონი" „ალფა პვპ“ და ნარკოტიკული საშუალება „გამომშრალი მარიხუანა“.
ამოღებულ ნარკოტიკებს შორისაა ერთ-ერთი ბრალდებულის ი.პ-ს მიერ ბათუმში, სხვადასხვა ლოკაციაზე სარეალიზაციოდ განთავსებული, კანფეტის ქაღალდში დაფასოებული ნარკოტიკი.

As a result of operational measures and investigative actions carried out at different times, officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested D.K., born in 2005, a citizen of Russia I.A., born in 1992, and a citizen of Ukraine I.P., born in 2006, on charges of illegal purchase, storage and sale of narcotic drugs in a particularly large amount.
As a result of the personal search and search activities held in their residential homes, law enforcement officers also seized a particularly large amount of narcotic drugs from various locations as evidence: "Methadone", "Alpha PVP" and the narcotic drug "Dried Marijuana".
Among the seized drugs are those packed in candy wrappers and placed for sale at various locations in Batumi by one of the accused, namely - I.P.
The police also seized electric scales, polyethylene bags and adhesive tapes as evidence.
The investigation is in progress under Articles 260, 19-260 and 273 of the Criminal Code of Georgia.