• აჭარის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააკავა ...
აჭარის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უკრაინის მოქალაქე 1980 წელს დაბადებული მ.ა. და ბელარუსის მოქალაქე 2000 წელს დაბადებული კ.ჰ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების ჯგუფურად, უკანონოდ შეძენის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ნარკოდანაშაულებრივ სქემაში იყვნენ ჩართულები.
სამართალდამცველებმა მათი მხილების მიზნით, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების ფარგლებში, მათთვის უცხოეთიდან საქართველოში გამოგზავნილი ხელჩანთის კონტროლირებადი მიწოდება განახორციელეს, რის შემდეგაც მ.ა. და კ.ჰ. ბრალდებულების სახით თბილისში დააკავეს. პოლიციის მიერ ხელჩანთიდან ნივთმტკიცებად ამოღებულია ჩაფხუტში დამალული, ნახევარ კილომდე ნარკოტიკული საშუალება "მეთადონი", რომლის შეძენასაც ბრალდებულები აპირებდნენ. ასევე, ამავე ხელჩანთაში ნარკოტიკთან ერთად აღმოჩენილია ჯიპიეს მოწყობილობა.
წინასწარი შეთანხმებით, ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენის მცდელობის ფაქტზე, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-260-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Adjara Police Detained Two Foreign Citizens on Drug Charges - Large Amount of Dr...
As a result of complex operational measures and investigative actions, officers of Khelvachauri Police Division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs and Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance arrested Ukrainian citizen M.A., born in 1980, and Belarusian citizen K.H., born in 2000, on charges of attempting to illegally purchase a large amount of drugs in a group.
The investigation established that the defendants were involved in a drug crime scheme.
In order to expose them, law enforcement officers, as part of the implemented operational measures, carried out an undercover delivery of a handbag sent to them from abroad to Georgia, after which M.A. and K.H. were arrested in Tbilisi as defendants. The police seized up to half a kilogram of the narcotic drug "Methadone" hidden in a helmet from the handbag as evidence, which the defendants intended to purchase. Herewith, a GPS device was found in the same handbag along with the narcotics.
An investigation is underway under Article 19-260 of the Criminal Code of Georgia into the fact of an attempted illegal purchase of a particularly large amount of narcotics with a prior agreement committed by the group.