• აჭარისა და იმერეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი დააკავა, მათ შორის ნა...
აჭარისა და იმერეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი დააკავა, მათ შორის ნარკორეალიზატორი - ამოღებულია დიდი ოდენობით „კოკაინი“ და 147 აბი „სუბოქსინი“
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული სამმართველოს და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვადასხვა დროს ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე - 1991 წელს დაბადებული უ.ჰ და 1975 წელს დაბადებული მ.ი. დააკავეს.
ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა უ.ჰ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით ბათუმში დააკავეს.
დანაშაული 14 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული სისტემატურად ახდენდა ნარკოტიკების უკანონო რეალიზაციას.
სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულისგან ნარკოტიკული საშუალების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვის ფარული აუდიო-ვიდეოჩაწერა განახორციელეს.
პოლიციამ ბათუმში, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო ნარკოტიკის უკანონო რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული - 5000 ლარი. სამართალდამცველებმა ასევე ნივთმტკიცებად ამოიღეს დაკავებულის მიერ უკანონოდ გაყიდული დიდი ოდენობით ნარკოტიკული ნივთიერება „კოკაინი“.
ბრალდებული მ. ი. კი იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფელში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ნარკოტიკული საშუალება „ბუპრენორფინის“ შემცველი „სუბოქსინის“ 147 აბი და ფული ამოიღეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 მე-5 და მე-6 ნაწილების „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Adjara and Imereti Police detained 2 persons for drug-related crime, including d...
Adjara and Imereti Police detained 2 persons for drug-related crime, including drug dealer - large quantities of Cocaine and 147 Suboxone seized
The officers of the Kobuleti Police Division of Adjara Police Department and Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained two foreign citizens- U.H. (DoB 1991) and M.I. (DoB 1975) at different times as a result of operative-search and investigative activities.
The officers of Kobuleti Police Division arrested U.H. (DoB 1991) in Batumi for illegal purchase, storage and sale of drugs in large quantities.
The committed crime envisages up to14 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person illegally sold drugs on the regular basis.
Based on the Court’s decision, the law enforcers carried out a control purchase of drugs from the accused person and recorded the process.
The police, as a result of the personal search of the accused person, seized the money received as a result of illegal sale of drugs - 5000 GEL in Batumi. Law enforcement officers also seized "Cocaine" drug as evidence which was illegally sold by the detainee on the regular basis.
Defendant M.I. was detained by the officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department in the village of Akhalsopeli, Khelvachauri Municipality, on charges of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee, the law enforcers seized 147 pills and "Suboxone" containing buprenorphine as evidence and cash.
Investigation into the cases of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities, illegal purchase, storage and selling drugs in large quantities is in progress under Article 260, III, V and VI parts of the Criminal Code of Georgia.