27 ივნისს, 12 საათზე, სანაპირო დაცვის ერთობლივი საზღვაო ოპერაციების სუფსის ცენტრში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე ლატვიის თავდაცვის მინისტრ რაიმონდ ვეიონისს შეხვდება. ალექსანდრე ჭიკაიძე და რაიმონდ ვეიონისი ხელს მოაწერენ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ლატვიის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტროს შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმს.
შეხვედრას საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, გენერალ-მაიორი ზურაბ გამეზარდაშვილი და სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, მეორე რანგის კაპიტანი თემურ კვანტალიანი დაესწრებიან.
მინისტრები ასევე მოინახულებენ ქალაქ ფოთში სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ბაზას, დაათვალიერებენ გემთშემკეთებელ სახელოსნოს და ბაზის ტერიტორიაზე მიმდინარე მცურავი საშუალებების ზღვიდან ამოღებისთვის განკუთვნილი ესტაკადის მშენებლობას.

On June 27, at 12:00 Minister of Internal Affairs of Georgia Aleksandre Chikaidze will meet with Defense Minister of Latvia Raimonds Vejonis. Aleksandre Chikaidze and Raimonds Vejonis will sign the Memorandum of Understanding on Cooperation.
The meeting will also be attended by the Head of Border Police of Georgia, General-Major Zurab Gamezardashvili and the Director of Coast Guard Department – Captain 2nd Grade Temur Kvantaliani.
Within the framework of the visit, Minister will also visit Poti Coast Guard Base, ship yard workshop and the construction site of ship crane pier.