26 დეკემბერს, 13:00 სთ-ზე, თბილისში (პეკინის გამზირი N 46), პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი და შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე პოლიციის ახალ ადმინისტრაციულ შენობას საზეიმოდ გახსნიან. ღონისძიებას ქალაქ თბილისის მერი დავით ნარმანია, მთავრობის წევრები, მთავარი პროკურორი და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები დაესწრებიან.
ოთხსართულიანი თანამედროვე შენობა კონკურსში გამარჯვებული პროექტის (ავტორი: არქიტექტორი - ნიკოლოზ წულაია) მიხედვით 6 თვეში აშენდა. პოლიციის ახალი შენობა უახლესი ტექნიკითა და ინვენტარით არის აღჭურვილი. შენობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს რამდენიმე სამსახურის: ქალაქ თბილისის პოლიციის მთავარი სამმართველოს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სააგენტოს და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის დანაყოფები განთავსდება. აღნიშნული სამსახურები დღემდე სხვადასხვა შენობაში იყო განლაგებული. მათი ერთ ადმინისტრაციულ შენობაში განთავსება კიდევ უფრო მეტად გააუმჯობესებს კოორდინირებულ, ოპერატიულ და ეფექტურ საქმიანობას - მოქალაქეებისთვის კი ბევრად კომფორტული იქნება.
ახალ ადმინისტრაციულ შენობას შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებისთვის გათვალისწინებული სპეციალური პანდუსები აქვს.

On December 26 at 13:00 (Gamsakhurdia Avenue N46) Prime-Minister Irakli Gharibashvili and Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze will solemnly open MIA administrative building the event will be attended by Tbilisi Major Davit Narmania, members of the government, General Prosecutor and representatives of diplomatic corps.
The building was constructed in six months according to the project of architect- Nikoloz Tsulaia. New police building is equipped with latest technic and inventory. In the mentioned building Tbilisi Police Main Division, State Security Agency and Security Police units will be dislocated.
The mentioned units were located in different buildings until now. The fact that aforementioned agencies are united in one building will contribute to making operative activities more effective and amplify providing service to the citizens.