8 მაისს, 10:00 საათზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში (გმირ კურსანტთა ქ. N1) გაიხსნება საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „კონსტიტუციური სახელმწიფო გლობალური საფრთხეების წინააღმდეგ“. კონფერენციას გახსნიან შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის რექტორი ნუკრი გელაშვილი, ესპანური სამართლის შესწავლის ინსტიტუტის დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარე ჟოან ლუის პერეს ფრანსეჩი და ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის დეკანი ირაკლი ბურდული.
კონფერენციაში მონაწილეობას მიიღებენ შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლები, ესპანური სამართლის შესწავლის ინსტიტუტის, ბარსელონას ავტონომიური უნივერსიტეტის და მიგელ დე სერვანტესის ევროპული უნივერსიტეტის პროფესორები და ანალიტიკოსები. კონფერენციის დასასრულს მადრიდის ნებრიხას უნივერსიტეტის სამაგისტრო პროგრამის პრეზენტაცია გაიმართება.

On May8, at 10:00 international scientific conference “Constitutional State against Global Threats” will be opened at MIA Academy (Hero Cadets StreetN11). The conference will be opened by rector of MIA Academy Nukri Gelashvili, Juan Luis Perez Franches- Chairman of the Board of Directors of the Spanish Law Studies Institute and Dean of law faculty of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University- Irakli Burduli.
In the conference representatives of MIA Academy, Spanish Law Studies Institute, analysts and professors of Autonomous University of Barcelona and the University of Miguel de Cervantes took part. At the end of the Conference Nebrija University of Madrid Master’s program was presented at the conference.