• აზერბაიჯანის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოს შინაგან საქმეთა მი...
აზერბაიჯანის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრს პოლიციის დღეს ულოცავს
აზერბაიჯანის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი ვილაიატ ეივაზოვი საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრს, ვახტანგ გომელაურს პოლიციის დღეს ულოცავს.
"ნება მიბოძეთ, გულითადად მოგილოცოთ თქვენ და სამინისტროს თანამშრომლებს პოლიციის დღე და თითოეულ თქვენგანს ვუსურვო ყოველივე საუკეთესო თქვენს მნიშვნელოვან და დიდებულ საქმიანობაში.
დღეს ქართული პოლიცია ემსახურება ხალხისა და სახელმწიფოს ინტერესებს და კეთილსინდისიერად ასრულებს აღებულ ვალდებულებებს საზოგადოებრივი წესრიგის და უსაფრთხოების, სტაბილურობის შენარჩუნებისა და დამნაშავეობასთან ბრძოლის კუთხით. მსურს, დიდი კმაყოფილებით აღვნიშნო ჩვენი უწყებათაშორისი მიზნობრივი ურთიერთობის დონე. დარწმუნებული ვარ, რომ ჩვენი თანამშრომლობა, რომელიც ურთიერთნდობასა და მხარდაჭერას ეყრდნობა, კიდევ უფრო განვითარდება და გაძლიერდება ჩვენი ხალხების სასარგებლოდ და მუდამ შეინარჩუნებს განვითარების ტემპს.
ამ სასიხარულო დღეს, გისურვებთ ჯანმრთელობას, ბედნიერებას, მშვიდობასა და კეთილდღეობას საქართველოს მეგობრულ ხალხს"- ნათქვამია ვილაიატ ეივაზოვის მილოცვაში.

• Minister of Internal Affairs of Azerbaijan congratulated Minister of Internal Af...
Minister of Internal Affairs of Azerbaijan congratulated Minister of Internal Affairs of Georgia with Police Day
Minister of Internal Affairs of Azerbaijan, Vilayat Eyvazov congratulated Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri with Police Day.
“Let me extend my most sincere and warmest congratulations to you and the whole staff of the Ministry and convey the best wishes to each of you for glorious and great activity on the occasion of the Police Day.
Nowadays, the Georgian police serves the interests and benefits of the people and the state, fulfills conscientiously the responsible missions such as policing public order and security, maintaining stability and tackling crime. It gives me great pleasure to underline the level of our inter-ministerial targeted relationship. I am confident that our cooperation based on mutual trust and support will develop and enhance to the benefit of our peoples, being always in development.
On this joyful day, I wish you robust health, happiness, friendly people of Georgia lasting peace and prosperity- stated Minister Vilayat Eyvazov in the letter.