• ბორჯომის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა სლოვაკ ტურისტებს დაკარგული ნივთები...
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ბორჯომის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, სლოვაკეთის რესპუბლიკის მოქალაქეების დაკარგული ნივთები იპოვეს და კანონიერ მფლობელებს დაუბრუნეს.
სლოვაკეთის რესპუბლიკის ორი მოქალაქე - პეტრა კ. და მისი მეგობარი თიბორ დ. მიკროავტობუსით თბილისიდან ბორჯომის მიმართულებით მგზავრობდნენ. როდესაც მიკროავტობუსიდან ჩავიდნენ, ტრანსპორტში დარჩათ საფულე პირადი საბუთებით, 2 საკრედიტო ბარათი, სადაზღვევო პოლისი და სამგზავრო ბარათები, 2300 ევრო და 160 ლარი.
სამართალდამცველებმა დაადგინეს მიკროავტობუსი, რომლითაც სლოვაკი ტურისტები მგზავრობდნენ, დაკარგული ნივთები იპოვეს და კანონიერ მფლობელებს დაუბრუნეს.

• Officers of Borjomi police division returned lost items to the Slovak tourists
The officers of Borjomi police division of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division as a result of operative-searching activities found and returned lost items owed by the Slovak tourists.
Two citizens of Slovakia Petra K. and her friend Tibor D. traveled from Tbilisi to Borjomi by mini bus. When they got off the vehicle they found that wallet with cash and documents, 2 credit cards, insurance and travel cards as well as 2300 EU and 160 GEL had been left in the mini bus.
Law enforcers found the mini bus by which tourists traveled to Borjomi and returned their lost itens to the legal owners.