• გერმანელმა ჟურნალისტებმა ქართველი სამართალდამცველების მუშაობა დადებითად შეაფასეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს გერმანელ ჟურნალისტთა დელეგაცია ეწვია. დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ წამყვანი გერმანული ტელევიზიებისა და პრესის ჟურნალისტები. სტუმრებს შს მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილმა უმასპინძლა.
შეხვედრაზე შს მინისტრის მოადგილემ გერმანელ ჟურნალისტებს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის საქმიანობის შესახებ ვრცელი პრეზენტაცია წარუდგინა. შალვა ხუციშვილმა უწყებაში განხორციელებულ და მიმდინარე რეფორმებზე, დაგეგმილ პროექტებზე და პრიორიტეტულ მიმართულებებზე ისაუბრა. მან ხაზი გაუსვა დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმატებულ საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობას და ამ კუთხით მიღწეულ შედეგებს. როგორც შს მინისტრის მოადგილემ აღნიშნა, უახლოეს მომავალში ხელი მოეწერება შეთანხმებას საქართველოს შსს-სა და ევროპის პოლიციის სამსახურს (EUROPOL) შორის, რაც დანაშაულის გამოვლენისა და აღკვეთის მიზნით, პარტნიორ ქვეყნებთან საპოლიციო თანამშრომლობას კიდევ უფრო ნაყოფიერს გახდის.
შალვა ხუციშვილმა გერმანელი ჟურნალისტების შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხა.
სტუმრებმა ქართველი სამართალდამცველების მუშაობა დადებითად შეაფასეს. მათ განსაკუთრებული კმაყოფილება გამოთქვეს საქართველოს სასაზღვრო გამტარ პუნქტებში შს სამინისტროს თანამშრომლების ეფექტურ მუშაობასთან დაკავშირებით.
შეხვედრის დასასრულს, უცხოელმა სტუმრებმა ქართველი სამართალდამცველების ტექნიკა და აღჭურვილობა დაათვალიერეს.

• German Journalists positively assessed activities of the Georgian law enforcers
Delegation of the German journalists visited the Ministry of Internal Affairs of Georgia, comprised of journalists from the leading German TV companies and printed media. Delegation was hosted by the Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili.
At the meeting Deputy Minister made a comprehensive presentation of activities held by various MIA departments. Shalva Khutsishvili discussed implemented and ongoing as well as scheduled reforms as well as priority directions of the agency. He outlined successful international police cooperation of the Ministry in the fight against crime and results achieved in this field. As Deputy Minister stated the agreement will be signed between MIA and EUROPOL in the nearest future which will further enhance cooperation with partner countries in the field of crime detection and prevention.
Shalva Khutsishvili provided answers to all questions raised by the journalists.
Guests positively assessed activities of the Georgian law enforcers. They expressed particular satisfaction on the effectiveness of the work of the Ministry at the border crossing points of the country.
At the end of the meeting foreign guests had an opportunity to see technic and equipment of the Georgian law enforcers.