• გიორგი გახარია მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრს შეხვდა
საქართველოს ვიცე-პრემიერი და შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი გახარია მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრს, ალექსანდრუ ჟიზდანს შეხვდა.
ალექსანდრუ ჟიზდანი, მოლდოვის რესპუბლიკის სამთავრობო დელეგაციასთან ერთად, თბილისში „აბრეშუმის გზის ფორუმში“ მონაწილეობის მისაღებად ჩამოვიდა.
შეხვედრაზე გიორგი გახარიამ მოლდოველ კოლეგასთან საუბრისას ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი. მხარეებმა საქართველოსა და მოლდოვის შინაგან საქმეთა სამინისტროებს შორის არსებული თანამშრომლობა განიხილეს და სამომავლო გეგმები დასახეს.

• Giorgi Gakharia met with the Minister of Interior of Moldova
Vice Prime Minister and Minister of Internal Affairs of Georgia, Giorgi Gakharia held meeting with the Minister of Interior of Moldova, Aleksandru Jizdan.
Aleksandru Jizdan along with the governmental delegation of Moldova arrived in Tbilisi to participate in “Silk Road Forum”.
During the conversation with Moldavian counterpart, Giorgi Gakharia outlined the importance of enhancing the cooperation between two countries. At the meeting sides discussed the existing cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Moldova and defined future plans.