• გუდაურთან დაღუპული მფრინავების, მაშველების და ექიმების სამოქალაქო პანაშვიდი სამე...
გუდაურთან დაღუპული მფრინავების, მაშველების და ექიმების სამოქალაქო პანაშვიდი სამების საკათედრო ტაძარში გაიმართება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენის ჩამოვარდნის შედეგად გუდაურთან დაღუპული მფრინავების, მაშველებისა და ექიმების სამოქალაქო პანაშვიდი თბილისში, სამების საკათედრო ტაძარში ჩატარდება.
სამოქალაქო პანაშვიდი სამშაბათს, 2 აგვისტოს 11:00-დან 14:00 საათამდე გაიმართება.
პანაშვიდის შემდეგ, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის მფრინავებს და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველებს სხვადასხვა ლოკაციაზე, საგვარეულო სასაფლაოებზე გადაასვენებენ და სამხედრო პატივით დაკრძალავენ.

• The civil funeral of the pilots, rescuers and doctors who died near Gudauri will...
The civil funeral of the pilots, rescuers and doctors who died near Gudauri will be held in the Trinity Cathedral
The civil funeral of the pilots, rescuers and doctors who died as a result of the crash of the border police helicopter of the Ministry of Internal Affairs near Gudauri will be held in the Trinity Cathedral in Tbilisi.
A civil funeral service will be held on Tuesday, August 2 from 11:00 a.m. to 2:00 p.m.
After the funeral, the pilots of the border police of the Ministry of Internal Affairs and the rescuers of the emergency management service will be transferred to different locations, to ancestral cemeteries, and will be buried with military honors.