• გურიის პოლიციამ ძალადობის ბრალდებით ლანჩხუთში ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ლანჩხუთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ფ. ორი პირის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით დააკავა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 10 ოქტომბერს, ლანჩხუთში, თავის თანაკლასელს, პარტია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ლანჩხუთის ორგანიზაციის აღმასრულებელ მდივანს - გ.ც.-სა და მის მეუღლეს - ი.ზ.-ს, მათსავე საცხოვრებელ სახლში სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
ორი პირის მიმართ ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Guria police detained one person in Lanchkhuti for violence
The officers of Lanchkhuti Police Division of Guria Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted N.F. (DoB 1983) as a result of operative and investigative activities for violence against two persons.
The investigation established that the accused person, who was in an unsober condition, verbally and physically assaulted the executive secretary of the “United Nnational Movement” - G.Ts. and his spouse I.Z. in their own residential house in Lanchkhuti municipality.
The fact of violence against two persons is being investigated under Article 126, Part I, Sub-paragraph "C" of the Criminal Code of Georgia.