• გურიის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ჩოხატაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი შ.ს. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 28 სექტემბერს ბრალდებულმა, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ გოგოლისუბანში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 2000 წელს დაბადებულ ა.ს.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებული ჩოხატაურში, სოფელ გოგოლისუბანში დააკავეს.

• Guria police arrested 1 person on the fact of premeditated murder
The employees of Chokhatauri police division of the Guria Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained Sh.S. (DoB 1995) for premeditated murder.
The investigation established that on September 28 of the current year, in the village of Gogolisubani, Chokhatauri municipality, on the basis of a mutual dispute, the accused person inflicted body injuries to A.S. (DoB 2000) with a cold steel and hid from the scene.
As a result of the search and investigative activities carried out by the law enforcement officers, the accused person was arrested in the village of Gogolisubani in Chokhatauri.