• გურიის პოლიციამ ოზურგეთში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებუ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ყაჩაღობის ბრალდებით, 1970 წელს დაბადებული, წარსულში ანალოგიური დანაშაულისთვის ნასამართლევი კ.ჭ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 8 ივნისს, ოზურგეთში, ექვთიმე თაყაიშვილის ქუჩაზე მდებარე „სოკარის“ ავტოგასამართ სადგურს ყაჩაღურად თავს დაესხა, გადაჭრილი სანადირო თოფის - ე.წ. აბრეზის მუქარით ოპერატორს 135 ლარი გასტაცა და მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, კ.ჭ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ბრალდებულის სახით დააკავეს.
სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევის გზით ჩადენილ ყაჩაღობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Guria Police solved the fact of armed robbery in Ozurgeti - One Person Arrested
The officers of Ozurgeti Police Division of Guria Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted for armed robbery K.Ch. (DoB1970) as a result of immediate operative-search activities.
The investigation established that on June 8 of the current year, the accused person assaulted SOCAR gas station on Ekvtime Takaishvili Street in Ozurgeti with a shotgun, the so called „Abrez“. Under the pressure of the firearm, the offender appropriated 135 GEL from the operator and fled from the place of crime.
The law enforcers, as a result of immediate operative-investigative and search activities, arrested K.Ch. several hours after the incident.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed through illegal entry into a parking lot or other repository, crime envisaged under article 179, Part II, subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia.