• გურიის პოლიციამ ოზურგეთში სუპერმარკეტ „მოდერნის“ დაყაჩაღების ფაქტი გახსნა - დაკა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული გ.ქ., ყაჩაღობის ბრალდებით, ოზურგეთში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 5 მარტს, ოზურგეთში, ექვთიმე თაყაიშვილის ქუჩაზე მდებარე სუპერმარკეტ „მოდერნში“ შეიჭრა, მოლარეს ცივი იარაღის მუქარით 135 ლარი გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, გ.ქ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.

• Guria Police solved the armed robbery of “Modern” supermarket – one person detai...
The officers of Ozurgeti Police Division under Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained G.K. (DoB 2000) in Ozurgeti for armed robbery.
Investigation established that on March 5 of the current year, detainee broke into “Modern” supermarket located on Ekvtime Takaishvili Street, Ozurgeti and illegally appropriated 135 GEL from the cashier under the pressure of the cold steel. After the incident, detainee fled from the place of crime.
As a result of operative-search activities, law enforcers detained G.K. on the basis of the relevant court decision.