შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი, 1990 წელს დაბადებული თ.ჩ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 19 მაისს ქუთაისში ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, მეზობელს - 1970 წელს დაბადებულ ი.ხ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით მრავლობითი დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებული თ.ჩ. ცხელ კვალზე დააკავეს.

• Imereti Police solved murder case as a result of immediate activities - 1 person...
As a result of joint operational measures and investigative actions conducted by the officers of Imereti Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Kutaisi City Police Department, T.Ch., born in 1990, who had a previous conviction, was detained for premeditated murder.
The investigation established that on May 19 of the current year, the accused person, on the basis of a mutual dispute in Kutaisi, inflicted multiple injuries on his neighbor - I.Kh., born in 1970, with a cold weapon and fled the scene.
As a result of the immediate investigative actions conducted by law enforcement officers, the accused person T.Ch. was arrested.