• იმერეთის პოლიციამ მომხდარი ქურდობის ფაქტები გახსნა - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის სამტრედიის რაიონული სამმართველოსა და ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლების მიერ, ერთობლივად გატარებული საგამოძიებო მოქმედებებისა და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, 2003 წელს დაბადებული ო.მ., 2006 წელს დაბადებული რ.ა. და 2006 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი, გ.ხ. ჯგუფურად, დიდი ოდენობით, არაერთგზის ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები, იმერეთის რეგიონში, სხვადასხვა ტერიტორიაზე განთავსებული ჩასარიცხი აპარატის მეშვეობით, მათ სარგებლობაში არსებულ ანგარიშებზე გარკვეული რაოდენობის თანხას რიცხავდნენ, შემდგომ კი აპარატის დაზიანებით მართლსაწინააღმდეგოდ ეუფლებოდნენ აპარატში არსებულ სრულ თანხას.
საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებებისა და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, პოლიციამ ო.მ., რ.ა. და გ.ხ. ბრალდებულის სახით დააკავა.
სამართალდამცველებმა მოპარული თანხის ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მეორე, მესამე და მეოთხე ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Imereti police solved the case of theft - 3 persons arrested
The employees of Samtredia Police Division and Kutaisi City Division of Imereti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of joint investigative activities and operational measures detained O.M. (DoB 2003), R.A. (DoB 2006) and previously convicted and currently on probation G.Kh (DoB 2006) committing multiple thefts in group.
Investigation established that in Imereti region, detainees transacted cash into their accounts through the depositing machines in different areas, and later, unlawfully appropriated money by damaging the machine.
As a result of investigative activities and operational measures conducted into the case, the police arrested O.M., R.A. and G. Kh. as accused persons.
Law enforcement officers seized the part of the stolen money as evidence.
The investigation is being conducted under the second, third and fourth parts of Article 177 of the Criminal Code of Georgia.