• იმერეთის პოლიციამ ტყიბულში ბოლო დროს მომხდარი ქურდობის 6 ფაქტი გახსნა - დაკავებუ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ტყიბულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ქურდობის ბრალდებით დააკავეს ორი პირი: 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისთვის მრავალჯერ ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი რ.ჩ. და 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისა და თაღლითობისთვის ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ხ.ჯ.
დანაშაული 3-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ქალაქ ტყიბულში, მიმდინარე წლის აპრილ-მაისში, სხვადასხვა ქუჩაზე, მოქალაქეთა კუთვნილი 5 საცხოვრებელი სახლი და ერთი სამჭედლოს საამქრო გაქურდეს.
პოლიციამ ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღო. ორივე ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულებს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“, მე-3 ნაწილის ,,ა“ და ,,გ“ და მე-4 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით, ორჯერ ან მეტჯერ ნასამართლევი პირების მიერ ბინაში უკანონო შეღწევით ჩადენილ ქურდობას გულისხმობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

Ministry of Tkibuli police division, Imereti, Racha- Lechkhumi and Kvemo Saneti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained two persons: several times convicted in past and currently on probation -R.Ch. (DoB 1986) and Kh.J. –previously convicted for swindle and theft and currently on probation as well.
Investigation established that detainees robbed 5 houses in Tkibuli from April to May of the current year as well as the blacksmith workshop.
Police seized the stolen items as evidence. Both of the detainees have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of theft committed by persons with multiple convictions which has caused a substantial damage, article 177 II part, sub-paragraph “A”, part III, sub-paragraph “C” and part IV, sub-paragraph “C” of the Criminal Code of Georgia.