• იმერეთში სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაჭრილ პოლიციელს მინისტრის ს...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა სულხან თამაზაშვილმა, ამავე დეპარტამენტის ვანის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორების განყოფილების უფროსი - დავით ახობაძე შინაგან საქმეთა მინისტრის სახელით დააჯილდოვა.
ახობაძეს სამსახურებრივი მოვალეობის დროს გამოჩენილი მამაცობისთვის „გლოკის“ მოდელის პისტოლეტი გადაეცა.
პოლიციის უფროსი ლეიტენანტი ახობაძე მიმდინარე წლის 5 მარტს, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაიჭრა. სუიციდის მცდელობის შესახებ მიღებულ შეტყობინებაზე გასულ პოლიციელებს სანადირო თოფით შეიარაღებულმა, არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა მოქალაქემ ესროლა, რის შედეგადაც ვანის პოლიციის უბნის ინსპექტორების განყოფილების უფროსმა ჯანმრთელობის მრავლობითი დაზიანება მიიღო. პოლიციამ ბრალდებული შემთხვევის ადგილზე დააკავა, დაჭრილი დავით ახობაძე კი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა, სადაც გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა.
ამჟამად, პოლიციის უფროსი ლეიტენანტი დავით ახობაძე მკურნალობას სახლში განაგრძობს. მის ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.

• Officer wounded in Imereti while on duty awarded on behalf of the Minister of In...
Sulkhan Tamazashvili, Director of the Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, awarded Davit Akhobadze- Head of the Vani District Inspectors Division, on behalf of the Minister of Internal Affairs.
Akhobadze was awarded with a “Glock” pistol for outstanding courage demonstrated during performing his official duties.
Police Senior Lieutenant Akhobadze was wounded on March 5 of the current year while being on duty. Upon receiving a report on a suicide attempt, police officers were shot by an unsober citizen armed with a shotgun, resulting in multiple injuries of the Chief of Vani District Inspectors Police Division. Police detained the offender at the crime scene. The wounded Davit Akhobadze was transferred to the hospital by the ambulance crew, where he underwent urgent surgery.
Currently, Senior Lieutenant of the Police, Davit Akhobadze continues his treatment at home. His health is not in danger.