• ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს თანამშრომლებმა ანკარის ინტერპოლის მიერ წით...
ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს თანამშრომლებმა ანკარის ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით ძებნილი პირი დააკავეს
საქართველოში ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს თანამშრომლებმა, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის კვეთის დროს დააკავეს თურქეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავი ორგანოების მიერ ძებნილი, 02.06.1978 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ერტას ჰაჯი ალი (ERTAS Haci Ali). იგი დაკავების და შემდგომი ექსტრადიციის მიზნით, ანკარის ინტერპოლის მიერ, წითელი ცირკულარით საერთაშორისო ძებნაში 2014 წლის 15 მაისიდან იმყოფებოდა.
ერტას ჰაჯი ალის ბრალად ედება თურქეთის რესპუბლიკის სისხლის სამართლის კოდექსის 82/1–d მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენა, რაც გულისხმობს გამოძალვას და ორი ან მეტი პირისთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთას. აღნიშნული დანაშაულისთვის დაკავებულს თურქეთის რესპუბლიკის კანონმდებლობის მიხედვით 19 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრება.
ამჟამად ერტას ჰაჯი ალი დაკავებული და გადაყვანილია თბილისის N1 დროებითი მოთავსების იზოლატორში. მის მიმართ კანონით გათვალისწინებული წინასაექსტრადიციო პროცედურები მიმდინარეობს.

• National Bureau of Interpol of Georgia detained Turkish citizen wanted by Turkis...
The officers of National Bureau of Interpol of Georgia detained Turkish citizen Ertas Haci Ali (DoB 02.06.1978) at Tbilisi International Airport while crossing the state border. The mentioned person was wanted by Turkish law enforcing agencies. With the aim of his detention and further extradition the mentioned person was wanted under the red notice by Ankara National Central Bureau of Interpol form May 15, 2014.
Ertas Haci Ali is accused under the article of the Criminal Code of Turkey N82/1 which envisages extortion and illegal restriction of freedom to two or more persons. For committing the mentioned crime the detainee may be imprisoned up to 19 years of imprisonment under the Turkish legislation.
At this stage Ertas Haci Ali is detained and transferred to Tbilisi Temporary Detention Isolator, while pre-extradition proceedings are underway.