• კახეთის პოლიციამ ახმეტაში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა, დაკავებულ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო და საპროცესო ღონისძიებების შედეგად, ახმეტაში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს. სამართალდამცველების მიერ, ყაჩაღობის ბრალდებით დაკავებულია 2005 წელს დაბადებული დ.ჭ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 7 აგვისტოს, ახმეტაში, მაღაზია "იოლის" მოლარე-კონსულტანტს პნევმატური იარაღით სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა. დ.ჭ.-მ ყაჩაღური გზით მაღაზიიდან გაიტაცა ფული, სიგარეტის კოლოფები და მიიმალა.

• Kakheti Police as a result of immediate activities solved the case of robbery in...
Kakheti Police as a result of immediate activities solved the case of robbery in Akhmeta – one person detained
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative and procedural activities solved the fact of robbery in Akhmeta. The law enforcers detained D.Ch. (DoB: 2005) on the fact of robbery.
The investigation established that on August 7 of the current year, the accused threatened to kill with a pneumatic weapon the cashier-consultant of the store "Ioli" in Akhmeta. D.Ch. robbed the money, cigarette boxes and hid from the scene.