• კახეთის პოლიციამ არასრულწლოვანი შვილის მიმართ განხორციელებული ძალადობის ბრალდები...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული ა.თ ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თავის 2 წლის შვილზე ძალადობა განახორციელა, რის შედეგადაც მცირეწლოვანმა ბავშვმა სხეულზე მრავლობითი დაზიანება და მოტეხილობა მიიღო. გოგონა სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა საავადმყოფოში გადაიყვანა, სადაც ამ დრომდე განაგრძობს მკურნალობას.
ოჯახის ერთი წევრის მიერ წინასწარი შეცნობით ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Kakheti police arrested one person on the charge of violence against a minor chi...
The employees of the Akhmet district division of the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested A.T., born in 1986, on charges of violence committed against a minor member of the family.
The investigation established that the defendant abused his 2-year-old son, as a result of which the young child received multiple injuries and fractures on his body. The girl was taken to the hospital by the emergency medical team, where she continues to receive treatment.
The investigation into the fact of violence committed by one family member against a minor family member with prior knowledge is being conducted under the 2nd part of Article 126 Prima of the Criminal Law Code of Georgia.