• კახეთის პოლიციამ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის და ცეცხლს...
კახეთის პოლიციამ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო ტარების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული თ.წ. ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 24 ივლისს, თელავის რაიონის სოფელ ლალისყურში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე წარმოშობილი კონფლიქტის დროს, ბრალდებულმა თ.წ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან ესროლა 1995 წელს დაბადებულ ა.გ-ს და 1972 წელს დაბადებულ კ.ზ.-ს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.

• Kakheti police arrested 1 person on charges of illegal possession of firearm and...
Kakheti police arrested 1 person on charges of illegal possession of firearm and premeditated murder committed under aggravating circumstances
Employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational-search measures and investigative actions arrested T.Ts born in 1992 on charges of premeditated murder of 2 persons under aggravating circumstances and illegal possession of firearm.
Crime comitted envisions 16 to 20 years or life imprisonment.
Investigation established that on July 24 of current year, in village of Laliskur, Telavi district, during a conflict arising from a mutual dispute, the accused T.Ts shot A.G., born in 1995, and K.Z., born in 1972, from a firearm and fled from the scene.
As a result of investigative and search actions carried out by law enforcement officers, T.Ts was arrested.