• კახეთის პოლიციამ დიდი ოდენობით ძარცვის და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტი გა...
კახეთის პოლიციამ დიდი ოდენობით ძარცვის და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 5 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო და დეტექტივების სამმართველოების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 5 პირი დააკავეს.
1976 წელს დაბადებულ გ.ბ.-ს, 1976 წელს დაბადებულ მ.რ.-ს და 1972 წელს დაბადებულ ზ.ბ.-ს ბრალად ედებათ წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი დიდი ოდენობით ძარცვა.
1985 წელს დაბადებული ა.ა. დაკავებულია წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი დიდი ოდენობით ძარცვის და წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით.
1985 წელს ლ. მ.-ს ბრალად ედება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი დიდი ოდენობით ძარცვა და წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი თავისუფლების უკანონო აღკვეთა.
დანაშაულები 4-დან 11 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
რაც შეეხება 1996 წელს დაბადებულ ნ.ბ.-ს და 1989 წელს დაბადებულ გ.ტ.-ს, მათი ადგილსამყოფლის დადგენისა და დაკავების მიზნით გრძელდება შესაბამისი ოპერატიული ღონისძიებები და საგამოძიებო ქმედებები.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.ბ.-მ , ნ.ბ.-მ, მ.რ.-მ და ზ.ბ.-მ ძალადობის მუქარით, მართლსაწინააღმდეგოდ გაიტაცეს ლ.მ.-ის ფერმიდან 600 ცხვარი.
ლ.მ.-ს და გ.ბ.-ს შორის მომხდარი კონფლიქტის გარკვევის და დავის მოგვარების მიზნით, ლ.მ.-ის მხარემ კრიმინალურ ავტორიტეტს - ა.ა.-ს მიმართა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ა.ა.-მ და გ.ტ.-მ უკანონოდ აღუკვეთეს თავისუფლება მწყემსებს, რის შემდეგაც მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლნენ გ.ბ.-ის კუთვნილ 1068 ცხვარს.
პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო ,,აკ-74’’-ის სისტემის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და ვაზნები, აგრეთვე, ,,ნაგანის’’ სისტემის პისტოლეტი ვაზნებით, რომლებიც ა.ა.-მ და გ.ტ.-მ სავარაუდოდ მიმალვის დროს თავიდან მოიშორეს.

• Kakheti police solved the case of robbery in large quantities and illegal restri...
Kakheti police solved the case of robbery in large quantities and illegal restriction of freedom - 5 persons arrested
The employees of Investigation and Detective divisions under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operational search measures and investigative actions, arrested 5 people.
G.B. (DoB 1976), M.R. (DoB 1976), and Z.B. (DoB 1972), were arrested for robbery in large quantities committed by the group with prior arrangement.
A.A (DoB1985) was detained on the charges of large-scale robbery committed by a pre-arranged group and illegal deprivation of liberty committed by a pre-arranged group against two or more persons.
L. M. (DoB 1985 ) is charged with robbery committed by a group with a prior agreement and illegal restriction of freedom committed by a group with a prior agreement against two or more persons.
The committed crimes envision from 4 to 11 years of imprisonment.
As for N.B. (DoB 1996) and G.T. (DoB1989), relevant operational measures and investigative actions are in progress in order to determine their whereabouts and arrest them.
The investigation established that G.B., N.B., M.R. and Z.B. unlawfully abducted 600 sheep from L.M.'s farm under the threats of violence.
In order to settle the conflict between L.M. and G.B. and solve the disagreement, LM's side applied to the criminal authority – A.A.
The investigation also established that A.A. and G.T. illegally restricted freedom to shepherds, after which they unlawfully took possession of 1068 sheep belonging to G.B.
Police seized AK-74 automatic firearm, a magazine and cartridges, as well as “Nagan” pistol with cartridges. A.A. and G.T. allegedly got rid of the firearms while evading legal responsibility.
The investigation is being conducted under Articles 178, 236 and 143 of the Criminal Code of Georgia.