• კახეთის პოლიციამ გურჯაანში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების და გურჯაანის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1950 წელს დაბადებული ა.ზ. ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ გურჯაანში, სამეზობლო დავის ნიადაგზე, სანადირო თოფიდან გასროლით მეზობლად მცხოვრებ ბიძაშვილსა და მის მეუღლეს - გ.ზ.-ს და მ.ზ.-ს სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ა.ზ., ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, მომხდარიდან მალევე, სოფელ გურჯაანის მიმდებარე ტერიტორიაზე, მინდორში დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - გლუვლულიანი სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Kakheti Police Solved the Case of Murder in Gurjaani - 1 Person Arrested
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Gurjaani District Divisions of the Ministry of Internal Affairs arrested A.Z.(DoB 1950), as a result of search and investigation activities for premeditated murder committed under aggravating circumstances of two persons.
The investigation established that the accused person inflicted fatal wounds to his cousin and his spouse - GZ and MZ - in the village of Gurjaani, Gurjaani Municipality, on the grounds of a neighborhood dispute and fled from the place of crime.
The law enforcers detained A.Z. in the field near the village of Gurjaani, shortly after the incident, as a result of immediate operative and search activities.
Police seized the weapon of the crime - a smooth-bore hunting rifle as evidence.
The fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances against two persons is being investigated under Article 109, Part III, Sub-paragraph "A" of the Criminal Code of Georgia.