• კახეთის პოლიციამ ყვარლის მუნიციპალიტეტში ვენახებიდან ყურძნის ქურდობის მცდელობის ...
კახეთის პოლიციამ ყვარლის მუნიციპალიტეტში ვენახებიდან ყურძნის ქურდობის მცდელობის ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ყვარლის მუნიციპალიტეტში, ვენახებიდან ყურძნის ქურდობის მცდელობის ფაქტზე 4 პირი დააკავეს. სხვისი ქონების ქურდობის მცდელობის ბრალდებით დაკავებული არიან: 1993 წელს დაბადებული ვ.ზ. 1996 წელს დაბადებული ნ.ხ. 1986 წელს დაბადებული ბ.მ. და 1956 წელს დაბადებული მ.ბ.
დანაშაული 1-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულები იმ დროს დააკავეს, როდესაც მათ ღამით სხვის საკუთრებაში არსებულ ვენახებში ფარულად შეაღწიეს და საფერავის ჯიშის ყურძენს იპარავდნენ. პოლიციამ, დაახლოებით, ნახევარი ტონა საფერავის ჯიშის ყურძენი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ქურდობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-177-ე მუხლის 1-ლი და მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Kakheti Police detained 4 persons for the attempted stealing of grapes from vine...
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, detained 4 persons in Kvareli municipality for the attempted stealing of grapes from the vineyard. For the attempted stealing of other’s property, the following persons have been detained: V.Z. (DoB 1993), N.Kh. (DoB 1996) B.M. (DoB 1986) and M.B. (DoB 1956).
The committed crime envisages from 1 to 7 years of imprisonment.
Law enforcers detained the mentioned persons late at night, when they were stealing Saperavi type grape from others vineyards. Police managed to seized up to half tones of stolen Saperavi grape as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted stealing, article 19-177, I and III parts, sub–paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.