• კახეთის პოლიციამ თელავის მუნიციპალიტეტში მომხდარ მკვლელობისა და დაჭრის ფაქტზე ძე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტთან ერთად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1970 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ი.გ. დააკავეს, რომელიც დამამძიმებელ გარემოებაში რამდენიმე პირის განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის იძებნებოდა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 მაისს, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ აკურაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, თანასოფლელ ძმებს - 1976 წელს დაბადებულ კ.მ.-ს და 1986 წელს დაბადებულ ბ.მ.-ს, ასევე, მათ დედას - 1954 წელს დაბადებულ ე.მ.-ს და საკუთარ შვილს - 1993 წელს დაბადებულ გ.გ.-ს სანადირო თოფიდან გასროლით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მიყენებული დაზიანებების შედეგად, კ.მ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო დაჭრილები საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი მკურნალობა ჩაუტარდათ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, რუსთავში დააკავეს.
დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Kakheti Police Detained One Person Wanted for Murder and Wounding in Telavi Muni...
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained several times convicted in past I.G. (DoB 1970), as a result of operative-investigative measures and investigative activities carried out together with Kvemo Kartli Police Department. The mentioned person was wanted by police for committing the attempted premeditated murder of several persons under aggravating circumstances.
The investigation established that on May 21 of the current year, in the village of Akura, Telavi Municipality, the accused person had an argument with brothers - K.M. (DoB 1976) and B.M. (DoB 1986) as well as their mother - E.M. (DoB 1954) and his own son – G.G. (DoB 1993) – who were shot from the firearm as a result of which, the victims received body injuries. After the incident the attacker fled the crime scene.
As a result of the injuries inflicted, K.M. died at the scene while the injured persons were taken to the hospital and treated appropriately.
The detainee was taken under arrest in Rustavi as a result of operative-investigative activities.
The investigation is underway under Article 19-109 of the Criminal Code of Georgia on the fact of attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances.