• კახეთის რეგიონის სოფელ ერისიმედში პოლიციის სპეციალური საკონტროლო პუნქტი მოეწყო
საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, COVID-19-ის გავრცელების პრევენციისა და მოქალაქეთა აქტიური მონიტორინგის მიზნით, სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სოფელ ერისიმედში შინაგან საქმეთა სამინისტროს საკონტროლო პუნქტი ამოქმედდა, სადაც საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლებმა სპეციალური საველე კარავი ააწყვეს.
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, სოფელ ერისიმედში შემსვლელ და გამომსვლელ მოქალაქეებს ადგილზე უტარდებათ ​თერმოსკრინინგი. საჭიროების შემთხვევაში მათ ადგილზევე ჩაუტარდებათ ტესტირება.
სამართალდამცველები საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დასაცავად ინტენსიურ რეჟიმში ახდენენ პატრულირებას. პოლიცია პრევენციულ ღონისძიებებს დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის თანამშრომლებთან ერთად ატარებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები ადგილობრივ მოსახლეობას დაწესებული შეზღუდვებისა და პრევენციული ღონისძიებების შესახებ ინფორმაციას აწვდიან და საჭიროების შემთხვევაში, მათ მაქსიმალურად ეხმარებიან.

In accordance with the decision made by the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, in order to prevent the spread of COVID-19 and to actively monitor the citizens, checkpoint of the Ministry of Internal Affairs was arranged in the village of Erisimedi, Sighnaghi Municipality, where employees of Emergency Situations Management Service arranged the field tent.
Based on the decision of the Interagency Coordination Council, citizens entering and leaving the village of Erisimedi are subjected to on-site thermal screening. They will be tested on the spot in case of necessity.
Law enforcers intensively conduct patrolling activities to protect public order and ensure safety in round-the-clock regime. The police are taking preventive measures along with the representatives of the National Center for Disease Control and local self-governing bodies.
Representatives of the Ministry of Internal Affairs inform the local population regarding the imposed restrictions, preventive measures and provide assistance to the population as much as possible.