• კატასტროფების რისკების შემცირების თემაზე სემინარი ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და საერთაშორისო ორგანიზაცია „Eptisa“-ს თბილისის ოფისის ორგანიზებით, აღმოსავლეთ ევროპის პარტნიორობის ფორმატში, სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში“ ჩატარდა PPRD East-ის პროგრამის სემინარი თემაზე „კატასტროფების რისკების შემცირება“.
სემინარის მიზანი იყო კატასტროფების რისკების შემცირების სფეროში ევროპული გამოცდილების გაზიარება და წარმოდგენილი საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურების პროფესიული დონის ევროპულ სტანდარტებთან მიახლოება. ღონისძიების დასასრულს საქართველოს შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორმა სემინარის მონაწილეებს კურსის დამამთავრებელი სერტიფიკატები გადასცა.
სემინარს ევროკავშირის და სხვა მოწინავე საერთაშორისო ორგანიზაციის ექსპერტები უძღვებოდნენ. ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის, გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროების და აზერბაიჯანის და უკრაინის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურების წარმომადგენლები.

• Seminar on Catastrophes Risk Reduction was held
Under the organization of MIA Emergency Situations Management Department and “Eptisa” International Organization, seminar on "Catastrophes Risk Reduction" was held at “Shetaron Metechi Palace” hotel by PPRD East program within the frames of Eastern Europe Partnership.
Aim of the project was to share European experience and boost the level of Emergency services in compliance with European standards. By the end of the seminar Director of MIA Emergency Management Department Zviad Katsashvili handed over relevant certificates to the participants.
Seminar was held by the experts from European Union and other leading international organizations. Event was attended by the representatives of Emergency Management Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, Ministry for the Environment and Natural Recourses Protection, Ministry of Economy and Sustainable Development, Ministry of Regional Development and Infrastructure as well as Azerbaujani and Ukrainian Emergency service representatives.