• მარტვილის რაიონის საჯარო სკოლების მოსწავლეები პოლიციის მუშაობის სპეციფიკას გაეცნ...
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს მარტვილის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურის მიერ განხორციელებული პროგრამის „პროფესიული ორიენტაცია და კარიერის დაგეგმვა“ ფარგლებში, სოფლების: ხუნწის, ნაგვაზაოს, სერგიეთის და დიდი ჭყონის საჯარო სკოლის მოსწავლეებს მარტვილში, რაიონული პოლიციის შენობაში უმასპინძლეს და პოლიციის მუშაობის სპეციფიკა გააცნეს.
მოსწავლეებმა პოლიციის შენობა დაათვალიერეს. სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს მარტვილის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებლებმა და დეტექტივ-გამომძიებლებმა მოზარდებს იარაღის დაშლა-აწყობა ასწავლეს და მათ მიერ დასმულ შეკითხვებს უპასუხეს. სამართალდამცველებმა მოსწავლეებს ასევე გააცნეს შინაგან საქმეთა მინისტრის მიერ ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ინიცირებული კამპანია „არა ძალადობას“. მათ მოზარდებს აუხსნეს, რომ დაუშვებელია ოჯახური ძალადობა და ამ მიმართულებით სამინისტროს მიერ განხორციელებულ ღონისძიებებზე, კამპანიის ძირითად მიზნებზე და მნიშვნელობაზე ესაუბრნენ. შსს-ს თანამშრომლებთან მოსწავლეების შეხვედრა სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს მხარდაჭერით გაიმართა.
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურის პროგრამის მიზანია მე-9-12 კლასების მოსწავლეებს პროფესიის შერჩევაში დაეხმაროს.

• Pupils were familiarized with works specifics of Martvili police division of Sam...
Pupils were familiarized with works specifics of Martvili police division of Samegrelo Zemo Svaneti Regional Main Division
Within the frames of “Professional Orientation and Carrier Planning” project of the Ministry of Education and Science, officers of Samegrel-Zemo Svaneti Regional Main Division held meeting with pupils of Public schools of Khuntsa, Nagvazao, Sergieti and familiarized children with work specifics.
Pupils also viewed police building of Martvili police division of Samegrelo Zemo Svaneti Regional Main Division and were shown and taught how to assemble and disassemble the police issued pistols by inspector-investigators and detective-investigators of the regional division and provided answers to topical questionsThe meeting was held with the support of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division. Aim of the above mentioned project is to assist pupils from 9-12 grades to choose their future professions.