• მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ დაბა სტეფანწმინდაში მომხდარ მკვლელობის ფაქტთან დაკავში...
მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ დაბა სტეფანწმინდაში მომხდარ მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი ორი პირი დააკავეს.
განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულია 1992 წელს დაბადებული პ.ქ. ხოლო, 1998 წელს დაბადებული ნ.ქ.-ს ბრალად დანაშაულის შეუტყობინებლობა ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 20 აპრილს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1979 წელს დაბადებულ გ.ხ.-ს ცივი იარაღით, სხეულის სხვადასხვა არეში მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად გ.ხ. კლინიკაში გადაყვანის შემდგომ გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებული დანაშაულის ჩადენიდან მალევე დააკავეს.
გამოძიებით ასევე, დადგინდა, რომ მკვლელობის ფაქტს შეესწრო ნ.ქ., რომელმაც დანაშაულის შესახებ პოლიციას არ შეატყობინა.

As a result of immediate investigative actions, officers of the Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs have detained two persons with previous convictions.
P.K., born in 1992, is charged with premeditated murder, While N.K., born in 1998, is charged with failure to report a crime.
The investigation established that on April 20 of the current year, on the basis of a mutual dispute, the accused person inflicted multiple wounds to G.Kh., born in 1979, with a cold steel in various parts of the body and fled the scene.
As a result of the injuries sustained, G.Kh. died after being taken to the hospital.
As a result of immediate investigative actions, law enforcement officers arrested the accused person shortly after the crime was committed.
The investigation also established that N.K. witnessed the murder, however did not report the crime to the police.