• პარლამენტმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ავტორობით მომზადებული „საერთაშორისო და...
პარლამენტმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ავტორობით მომზადებული „საერთაშორისო დაცვის შესახებ“ საკანონმდებლო ცვლილებათა პაკეტის განხილვის პროცედურები დაიწყო
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ავტორობით, უცხოელისთვის ან მოქალაქეობის არმქონე პირისთვის საერთაშორისო დაცვის მინიჭებასთან დაკავშირებული რეგულაციების დახვეწის, არალეგალურ მიგრაციასთან ბრძოლისა და თავშესაფრის პროცედურის ბოროტად სარგებლობის პრევენციის მიზნით, „საერთაშორისო დაცვის შესახებ“ საკანონმდებლო ცვლილებათა პაკეტი მომზადდა.
საკანონმდებლო ცვლილებათა პაკეტი, რომელიც ევროპის პარლამენტისა და საბჭოს დირექტივების შესაბამისად შემუშავდა, საკანონმდებლო ორგანოში გადაიგზავნა და უკვე დაწყებულია საპარლამენტო განხილვის პროცედურები.

• Parliament of Georgia launched the procedure for reviewing the package of legisl...
Parliament of Georgia launched the procedure for reviewing the package of legislative amendments “On International Protection” prepared by the Ministry of Internal Affairs
A package of legislative amendments “On International Protection” was prepared by the Ministry of Internal Affairs of Georgia in order to improve the regulations related to granting international protection to foreigners or stateless persons, combat illegal migration and prevent abuse of the asylum procedure.
The package of legislative amendments, which was developed in accordance with the directives of the European Parliament and the Council, has been forwarded to the legislative body and parliamentary review procedures have already begun.