• პოლიცია აგრარული ბაზრებისა და ბაზრობების ტერიტორიებზე ”კოვიდ19”-ის გავრცელების წ...
პოლიცია აგრარული ბაზრებისა და ბაზრობების ტერიტორიებზე ”კოვიდ19”-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული რეკომენდაციების აღსრულების მონიტორინგს ახორციელებს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, ასევე, რეგიონული დანაყოფების თანამშრომლები, "კოვიდ19"-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული წესებისა და რეკომენდაციების აღსრულების მონიტორინგს აგრარული ბაზრებისა და ბაზრობების ტერიტორიებზე ინტენსიურ რეჟიმში ახორციელებენ.
სამართალდამცველები დედაქალაქსა და საქართველოს ყველა დიდ ქალაქში არსებული აგრარული ბაზრების, აგრეთვე, ბაზრობების ტერიტორიაზე, საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დასაცავად, ინტენსიურ რეჟიმში ახდენენ პატრულირებას. შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, მოქალაქეთა უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, ბაზრებისა და ბაზრობების შესასვლელებთან, ასევე, შიდა პერიმეტრზე - სავაჭრო სივრცეში მოქალაქეების მიერ პირბადეების სწორად ტარებას და კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისთვის მოქმედი წესების დაცვას აკონტროლებენ.

Police monitors the enforcement of recommendations imposed against the spread of Covid 19 disease in agrarian and open-air market venues
Officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as well as regional police units, are intensively monitoring the enforcement of rules and recommendations imposed against the spread of "Covid 19" in the areas of agrarian and open-air markets.
Law enforcers are intensively patrolling the agrarian and open-air market venues in the capital and all major cities of the country in order to ensure public order and safety. For the safety of citizens, employees of the Ministry of Internal Affairs monitor the proper wearing of surgical masks at the entrances of the agrarian and open-air markets as well as inside the mentioned venues. Police officers also monitor the fulfillment of the existing rules imposed against the spread of Coronavirus.
The Ministry of Internal Affairs calls on all citizens to keep social distance, to wear masks in a proper way and follow instructions of the police.