• პოლიციამ, 2 აპრილს თბილისში მომხდარი მკვლელობისა და დაჭრის ფაქტის გამოძიების ფარ...
პოლიციამ, 2 აპრილს თბილისში მომხდარი მკვლელობისა და დაჭრის ფაქტის გამოძიების ფარგლებში, კიდევ 1 პირი დააკავა - სულ დაკავებულია 9 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, მიმდინარე წლის 2 აპრილს თბილისში მომხდარი 2 პირის მკვლელობის და რამდენიმე პირის დაჭრის ფაქტზე მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში, კიდევ 1 პირი - 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ლ.კ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული თბილისში, კოსტავას ქუჩის მიმდებარედ განთავსებულ ერთ-ერთი ორგანიზაციის ოფისში მომხდარ მკვლელობის და დაჭრის ფაქტს თანმხლებ პირებთან ერთად შეესწრო, თუმცა სამართალდამცველებს აღნიშნული დანაშაულების შესახებ არ შეატყობინა, არ ითანამშრომლა გამოძიებასთან და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში სულ 9 პირი დააკავა.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე სსკ-ის 109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police detained another person within the frames of investigation into the case ...
Police detained another person within the frames of investigation into the case of murder and wounding of April 2 in Tbilisi - 9 individuals detained in total
The officers of Police Main Investigation Division under Tbilisi Police Department the Ministry of Internal Affairs arrested another person, previously convicted – L.K. (DoB 1986,) as a result of the ongoing investigation into the case of murder and wounding of two people in Tbilisi on April 2 of the current year for no- reporting a particularly serious crime.
The investigation established that the accused person witnessed the murder and wounding in the office of one of the organizations located near Kostava Street in Tbilisi together with his accomplices, however failed to inform the law enforcers about the crimes, did not cooperate with the investigation and fled the scene.
Police arrested a total of 9 people as part of the ongoing investigation.
The incident is being investigated on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances with firearm, inflicting serious body injuries and failure to report a particularly serious crime under Article 109, Part III, Subparagraph “A” Article 117, Part VII, subparagraph “A” and Article 376, part II of the Criminal Code of Georgia.