• პოლიციამ აჭარაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შე...
პოლიციამ აჭარაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე 2000 წელს დაბადებული რ.ო. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა სასაზღვრო გამშვები პუნქტი "სარფის" ტერიტორიაზე, ბრალდებულის პირადი შემოწმების შედეგად, ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინის“ შემცველი 1581 კაფსულა აღმოაჩინეს.

• Police arrested 1 person in Adjara on charges of illegal purchase and storage of...
Police arrested 1 person in Adjara on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of psychotropic substances and illegal import into Georgia
As a result of jointly conducted operational measures and investigative actions, officers of Khelvachauri Police Division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance, a citizen of the Republic of Turkey, R.O., born in 2000, was arrested on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of psychotropic substances and illegal import into Georgia.
The crime envisions up to 12 years of imprisonment.
Law enforcement officers discovered 1,581 capsules containing the psychotropic substance "pregabalin" on the territory of the border checkpoint "Sarpi" as a result of a personal search of the accused person.