• პოლიციამ აჭარაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკები, უკანონო ცეცხლსასროლი ი...
პოლიციამ აჭარაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკები, უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ვ.ე. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი, კუთვნილი ავტომობილის და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს „ბუპრენორფინის“ შემცველი 535 აბი ნარკოტიკული საშუალება, „ბუპრენორფინის“ და „მეტადონის“ შემცველი ხსნარებით 4 საინექციო შპრიცი, „COMBAT-PP“-ის და „ZORAKI M906“-ის მოდელების ცეცხლსასროლი პისტოლეტები, ხელყუმბარა და ხელყუმბარის შვიდი ფალია და 82 ვაზნა. ასევე, ამოღებულია დიდი ოდენობით თანხა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილით, 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით და 273-ე პრიმა მუხლით მიმდინარეობს.

• Police seized drugs in especially large quantities, illegal firearms and ammunit...
Police seized drugs in especially large quantities, illegal firearms and ammunition in Adjara - 1 person detained
The officers of the Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative and search activities, detained previously convicted V.E. (DoB 1989) for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities, illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the search of the vehicle owned by the detainee and his apartment, the law enforcers seized 535 pills containing buprenorphine, 4 syringes containing buprenorphine and methadone, COMBAT- PPI and „ZORAKI M906“ pistols, hand grenade and grenade launcher and 82 magazines as well as a large amount of cash.
The investigation is in progress under Article 260, Part VI, Article 236, Parts III and IV as well as Article 273 of the Criminal Code of Georgia.