• პოლიციამ აჭარაში მომხდარ მკვლელობის ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ლ. ი. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა,რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 13 აგვისტოს, ქობულეთში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით ჭრილობა მიაყენა 2001 წელს დაბადებულ რ.ლ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ახალგაზრდა მოგვიანებით სამედიცინო დაწესებულებაში გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ლ.ი. ცხელ კვალზე - მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.

• The police arrested 1 person in connection with the murder that took place in Ad...
The employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities, detained previously convicted L.I. (DoB 1992) on the charge of premeditated murder.
The investigation established that on August 13 of the current year, , on the basis of dispute in Kobuleti, the accused person injured R.L. (DoB 2001) with a cold steel and hid from the scene of the incident. The wounded young man later died in a medical facility.
As a result of operative-search measures and investigative actions conducted by the law enforcement officers, L.I. was arrested few hours after the incident.