• პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრ...
პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებებისა და დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონო შეძენა-შენახვის, ნარკოტიკების უკანონო რეალიზაციის მცდელობის, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ბრალდებით დაკავებულები არიან: მოლდოვას რესპუბლიკის მოქალაქეები: 1980 წელს დაბადებული დ. ს., 1989 წელს დაბადებული ს. ს., 1973 წელს დაბადებული ა. ჩ., ასევე, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები: 1999 წელს დაბადებული ო. გ. , 2001 წელს დაბადებულ მ.ჩ.,1999 წელს დაბადებული ფ.ს და 2005 წელს დაბადებული მ.ი.
ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის და მითითებული ლოკაციიდან, ნივთმტკიცებად ამოღებულია დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: “მეთადონი“, „მეფედრონი“, ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინი“ და ნარკოტიკული საშუალება „გამომშრალი მარიხუანა", სამართალდამცველებმა ბრალდებულების მიერ ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის კულტივირებისთვის მოწყობილი სპეციალური სათბურებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „მცენარე კანაფი“.
ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების კულტივირებისთვის და დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და ელექტრო სასწორები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260-ე ტერცია, 261-ე, 265-ე და 273 პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• The employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, a...
The employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions carried out at different times, detained 7 persons on charges of drug–related crimes
The following persons were detained on charges of illegal purchase and storage of a large amount of narcotic drugs and psychotropic substances, attempted illegal sale of narcotic drugs, and illegal cultivation of a plant containing narcotic drugs: citizens of the Republic of Moldova: D. S., born in 1980, S. S., born in 1989, A. Ch., born in 1973, as well as citizens of the Republic of Turkey: O. G., born in 1999, M. Ch., born in 2001, F. S., born in 1999, and M. I., born in 2005.
During the personal search of the detainees and search activities held in residential places as well as indicated location, a large and especially large amount of various types of narcotic drugs were seized as evidence, including: "Methadone", "Mephedrone", the psychotropic substance "Pregabalin" and the narcotic drug "Dried Marijuana". Law enforcement officers seized an especially large amount of "plant cannabis" from special greenhouses arranged by the defendants for the cultivation of plants containing narcotic drugs.
Herewith, materials and electric scales necessary for the cultivation and packing drugs were seized.