• პოლიციამ აჭარაში პროსტიტუციის ხელშეწყობის და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ...
პოლიციამ აჭარაში პროსტიტუციის ხელშეწყობის და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტებზე 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პროსტიტუციის ხელშეწყობის და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტებზე მოსამართლის განჩინების საფუძველზე 3 პირი - ჩინეთის მოქალაქე 1987 წელს დაბადებულ ი.ფ. და ტაილანდის მოქალაქეები: 1972 წელს დაბადებული პ.პ და 1983 წელს დაბადებული ა.დ. დააკავეს.
გამოძიების ფარგლებში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განხორციელებული ფარული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად დადგინდა, რომ ბრალდებულები პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს სისტემატურად ხელს უწყობდნენ. კერძოდ, მათ ბათუმში მდებარე მასაჟის სალონებში ფართებს გარკვეული თანხის სანაცვლოდ გადასცემდნენ.
გამოძიებით, ასევე, დგინდება, რომ დაკავებულები პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს კლიენტების მოძიებაშიც ეხმარებოდნენ, სანაცვლოდ კი პროსტიტუციაში ჩაბმული ქალები ბრალდებულებს სექსუალური მომსახურების გაწევის შედეგად მიღებული ანაზღაურებიდან გარკვეულ თანხას უხდიდნენ.
პოლიციამ კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამი პირი ბრალდებულის სახით ბათუმში დააკავა.

• Police Arrested 3 Persons for Promoting Prostitution and Providing lodging to Pr...
Police Arrested 3 Persons for Promoting Prostitution and Providing lodging to Prostitution in Adjara
As a result of complex operational measures and investigative actions, officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 3 persons - a Chinese citizen I.F. born in 1987 and Thai citizens P.P. born in 1972 and A.D. born in 1983 - for promoting prostitution and providing a place for prostitution, based on a judge's ruling.
The committed crime envisions up to 7 years in prison.
As a result of undercover operational-investigative measures carried out within the framework of the investigation, based on a judge's ruling, it was established that the defendants systematically supported women involved in prostitution. In particular, they were given premises in massage parlors in Batumi in exchange for a certain amount of money.
The investigation also revealed that the detainees helped females involved in prostitution find clients, and in return, were paid a certain amount of money from the payments received for providing sex services.
As a result of complex operational measures and investigative actions, the police arrested three individuals in Batumi.