• პოლიციამ ბათუმში მდებარე ერთ-ერთ მარკეტში ხანძრის გაჩენის ფაქტზე ერთი პირი დააკა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, არასრულწლოვანი - 2005 წელს დაბადებული შ.ა. ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანების ან განადგურების ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ შ.ა.-მ მიმდინარე წლის 9 ივნისს, თანმხლებ პირებთან ერთად, ბათუმში, ფარნავაზ მეფის ქუჩაზე მდებარე მარკეტი „ფარფურის“ მინის კარი დააზიანა და იქ არსებულ ნივთებს ცეცხლი წაუკიდა.
დანაშაულში მონაწილე სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით ტარდება შესაბამისი საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებები.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს.

• Police detained one person in connection with a fire in one of the markets in Ba...
The officers of Batumi Police Division of the Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained a juvenile - Sh.A. (DoB 2005) in Batumi for damaging or destroying an object by setting fire.
The investigation established that on June 9 of the current year, SH.A. along with accomplices, damaged the glass door of the supermarket "Farfuri" located on Parnavaz Mepe Street in Batumi and set fire to the items in the building.
Relevant investigative and operative measures being held to identify and detain other persons involved in the crime.
The incident is being investigated under Article 187, Part II, Subparagraph "A" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates damage or destruction of an object by setting fire.