• პოლიციამ ბათუმში მომხდარ მკვლელობის ფაქტზე 1 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული რ.დ. განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბათუმში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე დაწყებული დაპირისპირებისას, ნაცნობი - 1977 წელს დაბადებული გ.ბ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მოათავსეს, სადაც მალევე გარდაიცვალა.

• Police arrested 1 person in connection with murder in Batumi
As a result of immediate operative measures and investigative actions, officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested R.D., born in 1984, on charges of attempted premeditated murder and illegal purchase, storage and carrying of firearms.
The investigation established that during a confrontation in Batumi that began on the basis of a mutual dispute, the accused shot his acquaintance, G.B., born in 1977, with a firearm. The wounded man was taken to the hospital, where he died soon after.