• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული ა.ბ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 9 აპრილს, ბათუმში, 26 მაისისა და მ. აბაშიძის ქუჩების კვეთაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1985 წელს დაბადებული ლ.ლ. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილ მამაკაცს შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა. პოლიციამ ა.ბ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, საბაჟო გამშვები პუნქტი ,,სარფის“ ტერიტორიაზე დააკავა.

• Police solved the fact of wounding in Batumi - 1 person has been arrested
Employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative measures and investigative activities, detained. A.B. (DoB 2002) for inflicting severe health injury on purpose.
The investigation established that the accused person, on April 9 of the current year, during the confrontation, wounded L.L. (DoB 1985) with a cold steel in Batumi, at the intersection of Abashidze and May 26 streets and fled the scene. The wounded male received appropriate medical care. Police arrested A.B. based on the court decision, at the customs checkpoint on the territory of "Sarpi".
The fact of inflicting severe health injury on purpose is being investigated under the I part of the Article 117 of the Criminal Code of Georgia.