• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი განზრახ მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ...
შინაგან საქმე სამინისტროს აჭარის პოლიციისა და შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებაში, ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააკავეს.
დაკავებულები არიან: 1986 წელს დაბადებული ი.ჯ და 1985 წელს დაბადებული ბ. თ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, მიმდინარე წლის 7 დეკემბერს, ბათუმში, შურისძიების მოტივით, დროებით საცხოვრებელ სახლში, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჭრილობები მიაყენეს უცხო ქვეყნის ოთხ მოქალაქეს: 2000 წელს დაბადებული ფ.თ., -ს, 1997 წელს დაბადებული ვ.დ. -ს , 2004 წელს დაბადებული ჩ.ჩ -ს და 2005 წელს დაბადებულ ა.ს. - ს., რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
მიღებული ჭრილობების შედეგად, სამი პირი ადგილზე, ხოლო ერთ-ერთი მოგვიანებით, სამედიცინო დაწესებულებაში გარდაიცვალა.
ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა ბრალდებულები თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ცენტრალური მაგისტრალის შიდა ქართლის მონაკვეთზე, ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს და ბრალდებულის სახით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნივთმტკიცებად ამოიღეს სამი ცეცხლსასროლი იარაღი, ვაზნები და მჭიდი.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის „ი“ და „ლ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Police solved the murder case in Batumi - 2 persons arrested
The employees of Adjara and Shida Kartli Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly conducted immediate operative-search measures and investigative activities, arrested two foreign citizens on the charge of premeditated murder committed in a group under aggravating circumstances, against two or more persons.
The following persons are detained: IJ (DoB 1986) and B.T. (DoB 1985).
The investigation established that on December 7 of the current year, under the motive of revenge, the defendants shot four foreign citizens: F.T., (DoB 2000), V.D. (DoB 1997), Ch.C. (DoB 2004) and A.S. (DoB 2005) – in a place of temporary residence in Batumi after which they fled the scene.
As a result of wounds received, three people died on the spot, and one was pronounced dead later in a medical facility.
As a result of operative measures and investigative actions, the law enforcement officers stopped the defendants while driving on Shida Kartli section of Tbilisi-Senaki-Leselidze central highway and arrested them as defendants.
The law enforcement officers seized three firearms, cartridges and a magagazines as evidence.
The investigation into the incident is being conducted under subsections "i" and "l" of Article 109 of the Criminal Code of Georgia.