• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი მკვლელობისა და დაჭრის ფაქტები ცხელ კვალზე გახსნა - დაკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული ჯ.მ. განზრახ მკვლელობისა და ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბათუმში, ფრიდონ ხალვაშის გამზირზე, ე.წ. ოცნების ქალაქის ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკების შედეგად, ორი მამაკაცი - 1977 წელს დაბადებული გ.ბ. და 1993 წელს დაბადებული გ.ა. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მიყენებული ჭრილობების შედეგად, გ.ბ. საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა, ხოლო გ.ა.- ს ექიმებმა შესაბამისი სამედიცინო დახმარება აღმოუჩინეს.
განზრახ მკვლელობისა და ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტებზე გამოძება სსკ-ის 108-ე და 117-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of premeditated murder and wounding in Batum i- one pers...
The officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained J.M. (DoB 1996) for premeditated murder and causing severe health damage on purpose.
Investigation established that on the basis of conflict, on the territory of the so called Dream City, located in Batumi detainee wounded two persons- G.B. (DoB 1977) and G.A. 9DoB 1983) with a cold steel and fled from the place of crime. As a result, G.B. died before being transferred to the hospital, while G.A. was rendered respective medical aid.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and causing severe health damage on purpose, article 108 and 117 of the Criminal Code of Georgia.