• პოლიციამ ბორჯომის მუნიციპალიტეტში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული კ.ს. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 28 ოქტომბერს, ბორჯომის მუნიციპალიტეტის სოფელ საკირეში, თავისი საცხოვრებელი სახლის ეზოში, ეჭვიანობის ნიადაგზე, სანადირო თოფიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა თანასოფლელს - 1981 წელს დაბადებულ ვ.ხ.-ს, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა. ამის შემდეგ, კ.ს.-მ თავის მეუღლეს - 1991 წელს დაბადებულ თ.გ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე დაზიანება მიაყენა. დაჭრილი ქალი კლინიკაშია გადაყვანილი, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კ.ს. მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, თავისი საცხოვრებელი სახლის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღები - დანა და სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Police solved the case of murder in Borjomi Municipality as a result of immediat...
Police solved the case of murder in Borjomi Municipality as a result of immediate activities - 1 person arrested
The officers of Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained K.S. (DoB 1985) as a result of operative and investigative activities for premeditated murder.
The investigation established that on October 28 of the current year, in the village of Sakire, Borjomi Municipality, the detainee fatally shot his fellow villager - V.Kh. (DoB1981) who died at the place of crime. The incident took place in the yard of the detainee’s house, on the grounds of jealousy. After the murder, K.S. injured his wife – T.G. (DoB 1991) with a cold steel. The injured woman was transferred to the clinic where appropriate treatment is being provided to her.
The law enforcers, as a result of immediate operative and investigative activities arrested K.S. minutes after the incident, he was arrested near his house. Police seized the weapons of crime - a knife and a shotgun - as evidence.