• პოლიციამ ბორჯომში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2006 წელს დაბადებული თ.ბ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 8 ივლისს, ბორჯომის ცენტრალურ პარკში ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 2000 წელს დაბადებულ დ.ხ.-ს, ცივი იარაღით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული თ.ბ. ცხელ კვალზე, შემთხვევის ადგილზე დააკავა.

• Police solved the case of premeditated murder in Borjomi as a result of immediat...
Police solved the case of premeditated murder in Borjomi as a result of immediate measures - one person arrested
The employees of Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative measures and investigative actions detained T.B. (DoB 2006) for premeditated murder.
The investigation established that on July 8 of the current year, on the basis of a mutual dispute in the central park of Borjomi, detainee inflicted several wounds with a cold steel to D. Kh. (DoB 2000). The wounded victim died in the hospital.
Police, as a result of operational measures and investigative actions, detained T.B. as an accused person at the scene of the incident.